Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezóna 2018/19 - Co nového do sezóny 2018/19?

31. 8. 2018

Sezóna 2018/19:

 

Co nového v Baníku: Škatulata, hýbejte se!

Dětské hře, by se dal přirovnat pohyb hráčů v Baníku, v letním přestupovém období.

Postupně odešli M.Šimandl, TJ Sokol Křenice (okr.KlatovyIV.třída), M. Janeček, TJ Sokol Oplotec (okr.Domažlice, IV.třída), M.Šindelář, Baník Zbůch, J.Janouškovec TJ Chotěšov, D.Tichý TJ Sokol Kozolupy. Zdravotně na to nejsou dobře oba naši brankáři. Lukáš Janeček opakující se zdravotní potíže, Tomáše Reháka čeká operace křížových vazů, matadoři Daniel Koláček svalové problémy ,podobně i Luboš Housar a Vašek Dráždil bojuje se zánětlivým onemocněním. Podtrženo sečteno, minus deset hráčů!

Starou sezónu jsme už i tak trpěli nedostatkem hráčů a do nové hrozilo riziko zda vůbec budeme schopni nastoupit a soutěž odehrát. Naštěstí se tuto hrozbu podařilo včas odvrátit.

Jak, to nám prozradí Luboš Housar. „ Nastalou situaci co jsem v Baníku (15 let) nepamatuji, a upřímně jsem se obával, zda se vůbec bude v Mantově hrát fotbal. Museli jsme tedy začít jednat a podívat se po nějakých hráčích. První dobrá zpráva byla, že Tomáš Bystrán a Jakub Dráždil, nebudou tak pracovně o víkendech vytíženi, budou nám tedy k dispozici. Já jsem zahájil  jednání s vedením futsalového týmu MD Elektronik Chotěšov C.F, Romanem a Radkem Korčíkovými. Dnes již můžeme mluvit o ochotné spolupráci. Tento nápad jsem dostal již na konci staré sezóny, a jednali jsme o tomto řešení s Romanem Korčíken a výsledek? Postupně se u nás registroval Michal Popule ( v Baníku již působil), Roman Korčík, Vašek Moravec, brankář, přestup z TJ Sokol Bernartice. Nemusí to být poslední hráči, kteří se u nás objeví. Nutno však podotknout, že priorita je pro tyto hráče futsal, může se stát, že ne vždy všichni budou k dispozici. Sluší se poděkovat za ochotu a spolupráci, protože tohle nám asi vytrhlo trn z paty. Dále jsme získali patnáctiletého mladíka Vítka Baláže, z Chotěšova, výměnou za Jakuba Janouškovce. Angel Ulč a Ondra Bryndzak přivedli kamaráda Honzu Harmáčka, 19 let, a ještě proběhl rychlý přestup gólmanského veterána Davida Míky ze Záluží. David ochotně přijal žádost o výpomoc, a jak jsem již psal, oba naši gólmani jsou zdravotně nezpůsobilí a Vašek Moravec je pracovně v Číně. Ještě bych rád dovedl středopolaře, jedno želízko mám a čekám, až se vrátí z dovolené. Také jsem rád, že se opět trénuje a v dobré účasti, průměrně devět hráčů. Ještě by to chtělo ochotného člověka, který by si vzal tým na povel a trénoval jej. Hrát se tedy v Mantově bude!!! Musíme být však trpělivý, máme nový tým a ne vždy se musí dařit a vyhrávat!“

Baník odehrál i dva přípravné zápasy. Nejprve prohrál v Holýšově, s místím dorostem 8:3, naše všechny branky dal Angel Ulč. Ve druhém utkání Baník vyhrál na půdě Hlohové 7:5. Střelecky se blýskl Martin Korčík hattrickem, po dvou gólech přidali Michal Popule a Tomáš Bystrán.

Soupiska hráčů: Václav Moravec, David Míka – Jiří Kuneš, Tomáš Bystrán, Tomáš Korba, Jakub Dráždil, Vítek Baláž, Roman Korčík,Petr Šmrha, Michal Popule, Martin Korčík, Jakub Machač, Martin Macháček, Angel Ulč, Ondra Bryndzak, Jan Harmáček

Marodka:Luboš Housar,Tomáš Rehák,Lukáš Janeček, Václav Dráždil,Daniel Koláček.